VYŽITÍ VOLNÉHO ČASU V HARRACHOVĚ:

SKIAREAL HARRACHOV - nabízí upravené sjezdové tratě, skokanské můstky, běžecké tratě, lanovky vleky, aktualní stav lanovek ...

TURISTICKÉ VÝLETY nenechte si ujít návštěvu: MUMLAVSKÉHO VODOPÁDU, ke kterému dojdete podél řeky Mumlavyk (30 min pěšky od vily). Na tohle překrásné místo se dostanete od sklárny pohodlnou červenou turistickou značkou nebo můžete zvolit druhou možnost, kterou je značka modrá, vedoucí od autobusového nádraží, a ta je kratší. Jeho výška dosahuje až 8 metrů a široký je 10 metrů. V každém ročním období je jiný, takže ať přijedete kdykoliv, vždy jej spatříte v jiné podobě.
RÝŽOVIŠTĚ U HARRACHOVA K tomuto místu se dostanete po žluté značce, na kterou se můžete napojit u můstku pod Mumlavským vodopádem. Rýžoviště se řadí k nejstarším osadám v Krkonoších a kdysi dávno se zde těžily rudy. Nalezli byste zde tkalcovnu a sklářskou huť. V letních měsících lze využít mnoho nově vybudovaných CYKLOSTEZEK vedoucích prakticky kterýmkoli směrem budete chtít. Z Harrachova se pěšky dostanete k: prameni Labe (13 km), Vosecké boudě (8 km), Krakonošově snídani (5 km), Ručičky (5 km), horské chata Dvoračky (8 km), rozhledna Štěpánka v Příchovicích (u Kořenova).

Ve SKI MUZEU v Harrachově jsou k vidění vítězné poháry i medaile úspěšných harrachovských lyžařů. . Návštěvníci si mohou prohlédnout ski staré více než sto let, ale i skokanskou výzbroj od padesátých let. Pýchou sbírky je sto dvacet centimetrů vysoký pohár určený pro vítěze mistrovství světa v letech na lyžích, který je starý přes dvacet let.V minulosti muzeum sídlilo v centru města, nyní jej najdeme ve stejné budově jako SKLÁŘSKÉ MUZEUM. Návštěvníci si tedy mohou prohlédnout obě expozice najednou.

BOBOVÁ DRÁHA HARRACHOV Bobová dráha v Harrachově je spolu s dopravním zařízením 1.000 metrů dlouhá, při 38 m převýšení, průměrném sklonu 6 % a maximálním sklonu 12 %. Má 17 zatáček a dvě nadzemní křížení. Pro možnost večerních jízd je dráha osvětlena. Na rozdíl od špindlerovské bobové dráhy je celé nerezové koryto dráhy vyhříváno, což výrazně zvýší kvalitu provozu po dešti nebo v zimě při sněžení, kdy dráha velmi rychle vyschne nebo rozmrzne. Vlek i bobová dráha jsou osvětleny pro možnost večerního provozu.

ZOO LIBEREC Doporučujeme Vám návštěvu nejstarší tuzemské zoologické zahrady v Liberci (cca 35km) Otevřená v roce 1919, se specializuje na chov vzácných a ohrožených druhů zvířat. Pozornost přitahují zejména bílí tygři, lachtani a sloni. Pro děti je připravena kontaktní ZOO a naučná stezka Pojizerských skřítků, cukrárna, občerstvení a další atrakce.

BOZKOVSKÉ DOLOMITOVÉ JESKYNĚ (cca 30 km z Harrachova) leží na severním svahu obce Bozkov.